piątek, 24 listopada 2017

Turnus rehabilitacyjny z wykorzystaniem EGZOSZKIELETU. Przełomowa forma rehabilitacji w polskim uzdrowisku!


O zaletach rehabilitacji z użyciem najnowocześniejszego na świecie urządzenia pionizującego i reedukującego chód - amerykańskiego Ekso GT - powiedziano już wiele, jednak jest on dostępny dla bardzo wąskiej grupy użytkowników, głównie ze względu na kosmiczną cenę, a także małą liczby ośrodków w Polsce, które go posiadają. Na tej krótkiej liście placówek od listopada bieżącego roku znalazło się Uzdrowisko „Solanki” Inowrocław Sp. z o.o. Dla zainteresowanych przygotowano specjalną ofertę turnusów rehabilitacyjnych - 14, 21 lub 30 dniowych, podczas których będzie można intensywnie ćwiczyć w egzoszkielecie pod okiem wykwalifikowanej kadry rehabilitantów. Rehabilitować się można także w ramach sesji ambulatoryjnych bez zakwaterowania. Pobyty rehabilitacyjne odbywać się będą w Sanatorium „Kujawiak”.

Czym jest egzoszkielet, dla kogo jest przeznaczony i jakie są zalety jego stosowania?

Egzoszkielet to przenośny bioniczny szkielet przeznaczony do reedukacji chodu i aktywnej pionizacji. Doskonale sprawdza się u osób po urazach rdzenia kręgowego, udarach, chorujących na SM a także choroby mięśni. Regularna rehabilitacja z jego użyciem wzmacnia układ ruchu, układ kostny a także krwionośny. Pozwala utrzymać funkcję prawidłowego chodu. 

Zainteresowanych bliższymi informacjami odsyłam na stronę internetową organizatora turnusów.

3 komentarze:

 1. Czy takie egzoszkielety można również zastosować u osoby starszej? Moja Babcia ma problemy z poruszaniem się. Zaczęło się od kolana, więc zaczęła chodzić o kulach. Od kul z kolei boli ją kręgosłup, ponieważ nieprawidłowo się pochyla. Taki stabilizator na pewno by pomógł. Szukałam takiego produktu w sklepach dla osób starszych, chociażby w pomocedlaseniora.pl. Może polecicie coś?

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rehabilitacja to długotrwały proces. Przed odzyskaniem całkowitej sprawności potrzebna będzie pomoc w postaci laski lub kuli ortopedycznej.
  https://www.artdeco.sklep.pl/p2783,srebrna-laska-heban-secesja-pr-925-s-659.html

  OdpowiedzUsuń